O nás

LÉKÁRNY ipc – tradiční české lékárny. Vše začalo sametovou revolucí a spuštěním postupné privatizace státních lékáren v naší zemi. Jedna z prvních soukromých lékáren v ČR a zároveň první lékárna budoucí třetí největší sítě lékáren byla otevřena v roce 1993 hradeckým lékárníkem, absolventem Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy přímo v historickém centru Hradce Králové na Velkém náměstí na stejném místě, kde byla v roce 1540 založena první lékárna ve městě. Rozvoj společnosti pokračoval otevíráním dalších lékáren nejen v Hradci Králové. Tím započalo budování sítě moderních lékáren s tradicí. Progresivní rozvoj dal v roce 1999 vzniknout společnosti International Pharmaceutical Corporation, a.s., jejímž úkolem je koordinovat jednotlivé divize a dceřiné společnosti. Vznikla tak významná společnost českého majitele bez zahraničního kapitálu řízená výhradně lékárníky. LÉKÁRNY ipc jsou nejvýznamnější ryze českou společností na našem trhu. Dnes je v portfoliu 47 lékáren po celé České republice.

V rámci holdingu IPC funguje několik divizí, jejichž činnost řídí mateřská společnost International Pharmaceutical Corporation, a.s.:

 • Pharmadivize - zabývá se budováním a provozováním lékáren sítě LÉKÁRNY ipc
 • Hospitaldivize - zabývá se zásobováním zdravotnických zařízení a správou lékové politiky
 • Divize marketingu - zabývá se marketingem pro oblast farmacie a podporou lékáren
 • Divize ZP - zabývá se zásobováním zdravotnických zařízení zdravotnickými potřebami a speciálním vybavením
 • Distribuce - distribuce léčiv a zásobování vlastní sítě lékáren

Lékárny, které myslí na pacienty. Lékárny, ve kterých naleznete nejvíce výhod a benefitů, nízké ceny, široký sortiment léčiv a potravinových doplňků. Lékárny, kde je skloubena odbornost se vstřícností. Lékárníci, kteří se usmívají a respektují přání a potřeby svých pacientů. Lékárny, které provozují čeští lékárníci.

LÉKÁRNY ipc

Lékárny, kde je pacient vždy na prvním místě!

V našich lékárnách naleznete příjemné a klidné prostředí, kde se Vám bude personál vždy plně věnovat. V celé síti lékáren je pravidelně připravena nabídka akčních produktů ze sezónního letáku za výhodné ceny.

Pokud se stanete členy věrnostního programu Pharmacard (založení věrnostní kartičky zabere necelou minutu), získáte přístup k dalším výhodám a bonusům. Nejen, že s každým nákupem získáváte body, které můžete následně vyměnit za dárky pro nejmenší členy Vaší rodiny, ale dostanete i okamžitou slevu na každý nákup. S kartou Pharmacard získáváte také slevu na Vaše doplatky za léky na předpis, a to dokonce až 100 % - tím se doplatky za léky v našich lékárnách stávají opravdu nejnižšími na trhu. Další výhodou karty Pharmacard je automatické monitorování historie léčiv, které užíváte. Lékárník má tak přesný přehled o Vaší léčbě a může dohlížet na správnost předepsaných léků včetně případných interakcí jak mezi předepsanými léčivy, tak mezi volně prodejnými léky, které užíváte.

Celou kolekci odměn za Vaši věrnost zastupuje náš veselý plyšový maskot medvěd Bohouš. Mezi dárky naleznete jeho měkoučké zmenšeniny ve dvou provedeních, pro kluky i pro holky, které se staly hitem mezi našimi nejmenšími pacienty. Medvědí kolekci si můžete doplnit o plyšový batůžek s medvídkem, plyšový penál do školy, kartáček na zuby s medvědem, nafukovací míč a nafukovací křidélka k vodě.

Pokud již doma máte veškeré dárky z naší bohaté kolekce odměn, můžete naspořené body měnit za další slevy při Vašich nákupech.

LÉKÁRNY ipc se snaží odlišit zejména kvalitou poskytovaných služeb. Budují společnost s odkazem do nejhlubší minulosti českého lékárenství. Síť LÉKÁREN ipc je provozována bez zavedených negativ velkých řetězců. Věnujeme se výhradně poskytování kvalitní a erudované lékárenské péče pro naše pacienty a odmítáme běžné kontroverzní praktiky, jako je iracionální zaměňování medikace pacientů, motivování personálu k větším prodejům místo motivace k co nejkvalitnější dispenzaci, agresivní marketing apod. Do značné míry je zachována nezávislost jednotlivých lékáren sítě, protože v každé z lokalit respektujeme přání a potřeby našich a pacientů. Hlavním cílem je spokojený pacient, jehož zdravotní stav je pečlivě monitorován lékárníkem, který se kontinuálně vzdělává a je tak erudovaným odborníkem. Spokojený pacient je ta nejlepší reklamní kampaň pro každou lékárnu.

Kam dál?

 • Věrnostní program

  Čerpejte nespočet výhod, slev a akčních nabídek LÉKÁREN ipc, založte si svou Pharmacard!

  Navštívit
 • E-shop IPC

  Nakupujte online a za skvělé ceny více než 16 000 položek.v

  Navštívit
 • www.bezlepkovalekarna.cz

  Ve vybraných lékárnách se specializujeme na bezlepkové potraviny. Nakupovat můžete i online na specializovaném e-shopu.

  Navštívit